Технології друку

Нижче наведені основні технології, що використовуються нами для друку сувенірів, текстильних виробів та ділових атрибутів.

Сублімаційний друк за технологією Grawerton

Перенесення повнокольорового зображення, надрукованого спеціальними чорнилами, за допомогою високої температури та високого тиску.

Переваги: можливість друку від 1-го примірника, висока стійкість зображення до негативного зовнішнього впливу, наприклад, чашки миються в посудомийних машинах без будь-яких пошкоджень

Недоліки: неможливо нанести білий колір, друк можливий на спеціально підготовлених поверхнях, друк на текстилі можливий при наявності не менше 50% поліестеру


Шовкотрафаретний друк

Безпосередній друк зображення на поверхні за допомогою спеціального трафарету (сита). Через один трафарет друкується один колір. Тобто, при визначенні замовлення, слід визначитись з кількістю кольорів, які мають бути надруковані. Використовуємо виключно високоякісні фарби європейських виробників, що гарантує якість та стійкість зображення, безпечність для здоров’я при використанні.

Переваги: висока якість, висока стійкість

Недоліки: має економічну доцільність при друці не менше 100 примірників, оскільки, висока собівартість виготовлення трафарету для кожного кольору. У виробників фарби для шовкотрафарету є стандартна палітра кольорів. Використання в макетах нестандартних кольорів (наприклад, палітри Pantone) можливе за умови придбання у постачальника не менше 1 кг такої фарби. Зазвичай, такої кількості вистачає на друк не менше 1000 примірників. Тобто, для маленьких накладів (до 1000 шт) краще передбачати в макетах саме стандартні кольори.

Також, маємо попередити, що після першої проби фарби на Вашому макеті при друці на текстильних виробах, ми обов'язково перевіряємо якість шляхом прання (інколи - кілька разів). Цей процес додає ще 2-3 дня до строку виготовлення замовлення.

Термотрансфер

Може бути двох видів:

Термотрансферне перенесення зображення на текстильні вироби (в тому числі, футболки, світшоти тощо) за допомогою спеціальної плівки. За допомогою плоттера плівка потрібного кольору вирізається згідно з макетом. Після цього, закріплюється за допомогою термопресу. Ми використовуємо плівку виключно європейського виробництва, що дозволяє говорити про якість. Наші експерименти: рюкзаки експлуатуються понад 2 роки, футболки з регулярним пранням теж.

Переваги: економічна ефективність при виготовленні від одного примірника, виробники плівки гарантують, що вона витримує прання до 40 шт (температура прання не вище 40 градусів)

Недоліки: кольори макету обмежуються кольорами плівки (зазвичай, це - стандартні кольори, а також - золото, срібло, флуоресцентні, світловідбиваючі). Не можуть бути надруковані макети з маленькими елементами.

Другий спосіб - перенесення попередньо надрукованого зображення на спеціальному папері за допомогою лазерного або струйного принтера. Потім зображення в термопресі переноситься на потрібну тверду поверхню або текстиль.

Переваги: можливість перенесення повнокольорового зображення з градієнтами, швидкість, простота, економічна ефективність, навіть, при маленьких накладах

Недоліки: зображення не стійке до зовнішнього впливу. На текстилі реально витримує 2-3 прання, а на твердих поверхнях з часом стирається. Саме із-за цього ми відмовились від використання цієї технології термотрансферу.

УФ (UV) - друк

Прямий друк на підготовлену поверхню за допомогою спеціального принтера з чорнилами, які закріплюються ультрафіолетовим випромінюванням.

Переваги: можливість виготовлення від 1 примірника, можливість друку білою фарбою

Недоліки: повільний друк, для великого накладу шовкотрафарет швидше. На текстилі тримається не дуже міцно, більше підходить для твердих поверхонь